نورا دانشگر | کورال کودکان

 

نورا دانشگر

نورا دانشگر:
رهبر کرال کودک، مدرس آواز و صداسازی
وی فعالیت حرفه ای خود را در سال 1384 با عضویت در گروه کرال ارکستر سمفونیک اصفهان به رهبری مجید انتظامی آغاز نمود. مبانی صداسازی را نزد استاد فرهود اشتیاق آموخت و در سال 1388 عضو کرال آرپا به رهبری دکتر آربی بابومیان گردید. در سال 1392 موفق به شرکت در مستر کلاس استاد رامتین قضوی و دریافت گواهینامه رسمی این دوره  از سفارت ایتالیا گردید. از سال 1393 در نزد رهبر اپرای تالار وحدت استاد هادی قضات آواز کلاسیک و صداسازی را تکمیل نمود و همچنین با استاد آرمینه درمگردچیان (از داوران فستیوال گیومری ارمنستان ) دوره ای از تمرینات صداسازی را گذراند. از اجراهای اخیر وی می توان به اجرای سولو در بزرگداشت  یکصدمین سالگرد کشتار ارامنه در باشگاه آرارات اشاره نمود.
کرال کودک:
آنسامبل موسیقایی تعدادی از خوانندگان را کرُ یا کرال می نامند. کرال کودک به هم آوازی کودکان(7-14 سال) که به صورت گروهی ، در سه گروه صدایی متفاوت و بر پایه ی نت و ریتم  قطعات موسیقی را اجرا می کنند گفته می شود.
متد آموزشی:
وی از سال 1393 آموزش تخصصی گروه کرال کودکان را آغاز نمود و به تحقیق، آموزش و آشنایی با متد جهانی در این زمینه پرداخت. بدین منظور پس از ارتباط با کرال کودکان "ایندیانا پلیس" (CCI)که از بزرگترین و به نام ترین کرال های کودکان در سطح جهانی است وسابقه ای 30 ساله دارد ، شروع به آموختن متدهای این کرال که توسط هنری لک نوشته شده است گردید و برای اولین بار در ایران کرال کودکان را با اصولی مختص این گروه سنی آغاز نمود.
هدف از آموزش در کرال کودکان:
هدف وی از بکارگیری این متد جهانی این است که کودکان از فضای گروهی و شاد کرال لذت ببرند و در غالب فعالیت هایی که مختص این گروه سنی طراحی گردیده نظیر بازی های ریتمیک، بدن کوبه و تکنیک های صداسازی به فراگیری مهارت های لازم برای آواز گروهی (چه در بعد مهارت موسیقایی و چه در بعد اجتماعی)و تقویت قوای شنیداری بپردازند.
آموزش کودکان در این سنین مبنایی برای یادگیری اصول کلی موسیقی می گردد . در سراسر دنیا شرکت در گروه های کرال از فرایندهای اصلی اموزش موسیقی کودکان محسوب می شود و بعد از آموزش های ارف در گروه های کرال شرکت می کنند چرا که منجر به درک بهتر موسیقی در رشته ی انتخابی آنان در آینده نیز می گردد.
 


 

بازدید : 1181 نفر