سهیل خلدانی |پیانو کلاسیک

  سهیل خلدانی ، متولد 1346 تهران، در یک خانواده علاقه مند به موسیقی، پرورش یافت. وی در سال 1355  پیانو را زیر نظر استاد اقدس پورتراب شروع کرده و به مدت 5 سال به فراگیری این ساز پرداخت. پس از عزیمت استاد به فرانسه، این ساز را نزد یکی از شاگردان وی (خانم آذر صابریان، فارغ التحصیل هنرستان موسیقی) ادامه داد.
  در سال 1370 در کلاس های استاد دکتر مهران روحانی شرکت کرد و دروس مبانی، هارمونی، کنترپوان، فرم، تاریخ و همچنین در مقطعی، سازشناسی را زیر نظر استاد گذراند. در سال 1371 نزد استاد گاگیک بابایان رفت و پیانو را نزد ایشان ادامه داد.
  در سال 1373 با وجود قبولی در دانشگاه در رشته مهندسی عمران، از تحصیل در این رشته منصرف شده و در دانشگاه آزاد به فراگیری رشته موسیقی کلاسیک پرداخت و در سال 1377 با مدرک کارشناسی، فارغ التحصیل شد.
  بعد از بازگشت استاد پورتراب از فرانسه، جهت فراگیری تکنیک های پیانو و همچنین روش تدریس، نزد ایشان بازگشت. در دانشگاه زیر نظر استاد رافائل میناسکانیان و هم زمان گاگیک بابایان به فراگیری این ساز پرداخت.
  وی از حضور اساتیدی همچون استاد مصطفی کمال پورتراب، دکتر شاهین فرهت، دکتر حسن ریاحی، دکتر محمد سریر، دکتر آریان پور، فرهاد فخرالدینی، کامبیز روشن روان، داریوش پیرنیاکان و ... بهره برد.
  او از سال 1367 تدریس پیانو را شروع کرده و به شیوه استاد پورتراب به تربیت شاگردان می پردازد. در طی این سال ها به برگزاری کنسرت های خانگی جهت ارتقاء کیفی کار هنرجویان پرداخته و به جمع آوری آثار کلاسیک مشغول بوده و آرشیو نسبتاً خوبی در اختیار دارد؛ از این رو، اقدام به برگزاری کلاس هایی در زمینه آشنایی با موسیقی کلاسیک (تاریخ و فرم) جهت علاقه مند سازی هنر جویان با این سبک موسیقی کرده است.
همکاری وی با آموزشگاه موسیقی نوای آفاق از سال 1386 تا به امروز، ادامه داشته است.


 

بازدید : 2083 نفر